Fit skrajności

W dzisiejszych czasach pojęcie bycia fit bywa wypaczone. Dążymy do sylwetki zapominając o tym że to zdrowie jest najważniejsze i bez niego daleko nie zajedziemy. Najwiekszą motywacją popadania jest próżność, ale przecież każdy z nas chce się podobać...pytanie jaką cenę Ty jesteś w stanie zapłacić za to by wyglądać jak posąg żywcem wyjęty z fitnessowego czasopisma.

1. Sport to zdrowie i jest to fakt. Natomiast mowa tu jest o umiarkowanym uprawianiu sportu. Przetrenowania organizmu powoduje wyrzut dużej ilości kortyzolu czyli hormonu stresu co powoduje osłabienie naszego układu odpornościowego. W okresie zimowym mało osób zwraca uwagę na to że po ostrych treningach trzeba w szczególności uważać wychodząc na dwór.

2. Przetrenowanie jest to zjawisko gdy natężenie treningu jest zbyt duże w stosunku do naszych możliwości regeneracyjnych. Niestety, ale w pewnym wieku nasz organizm potrzebuje większych przerw między sesjami treningowymi, aby zregenerować mikrourazy powstałe w wyniku ćwiczeń. Nierozważne podejście do odpoczynku może prowadzić do kontuzji, którą trudno zaleczyć i do katabolizmu, czyli mówiąc prościej "zjadania" mięśni przez organizm.

3. Dieto-rewolucje, czyli mówiąc krótko szaleństwo w dążeniu do idealnej sylwetki. Oczywiście dojście do ideału bywa niemożliwe gdyż apetyt rośnie w miarę jedzenia. Osoby, które są skupione na dążeniu do formy często tracą kontakt z rzeczywistością i nie reagują na sygnały bliskich osób że coś może iść w złym kierunku. Wprowadzanie diety wiąże się bowiem z mało zdrowymi wahaniami wagi gdzie organizm cały czas jest zmuszany do przyzwyczajania się pracy w nowych warunkach.

Obniżanie tkanki tłuszczowej do minimum skutkuje również osłabieniem możliwości termoregulacyjnych organizmu jak i problemami hormonalnymi. Niektóre osoby podczas redukcji tkanki tłuszczowej decydują się na rezygnacje z tłuszczów w diecie, co wiąże się z brakiem przyswajalności niektórych witamin.

4. Środki anaboliczne w postaci sterydów to temat rzeka. Jeżeli ktoś decyzyjne się na tego typu ryzykowne ingerencje w układ hormonalny musi albo zdawać sobie sprawę z ryzyka i być pod opieką lekarza, albo być mało świadomą osobą zdesperowaną, która posiada nieodpowiednie wzorce.

Sterydy bowiem wpływają nie tylko na podział zdrowych komórek, ale mogą mieć wpływ na rozwój tych chorych czyli sprzyjają powstawaniu nowotworów. Oprócz tego mają negatywny wpływ na samopoczucie i po odstawieniu mogą prowadzić do spadków siły, oraz depresji.

Często w dążeniu do celu sami zamykamy się w więzieniu. Chcemy osiągnąć szczęście, okłamując samego siebie że jedyną drogą jest droga przez mękę. Świadomie unieszczęśliwiamy nakładając na siebie ograniczenia z nadzieją że kiedyś przyjdzie dzień chwały.

Zobacz również: Jakie są najzdrowsze rodzaje kawy

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Pomysły na wykorzystanie chia w menu na utratę wagi Jagodowe smoothie owsiane 3 niskokaloryczne witaminowe koktajle Ewy Chodakowskiej 5 pomysłów na jednodniowy detoks Odchudzający napój – działa, gdy śpisz Zdrowe sałatki na lunch do pracy poniżej 300 kalorii Detoksykujące latte z buraka Co się stanie, kiedy przestaniesz jeść chleb? Napój, który usprawnia procesy trawienne i hamuje apetyt Zapomnij o tłuszczu na brzuchu. Postaw na witaminowy koktajl odchudzający 13 produktów na odchudzanie wszech czasów Koktajl hamujący apetyt, który przygotujesz w 5 minut Przekąska z awokado i pestek słonecznika na utratę wagi Woda z tą przyprawą spala tłuszcz Dwa przepisy na detoks w pięć minut Sprawdź, czy... nie zajadasz swoich emocji! Trendy żywieniowe 2017 ze względu na znak zodiaku Jak oni to robią? 5 sekretów szczupłych ludzi Metamorfozy pod okiem Szymona Murawskiego Koktajl palący kalorie z menu Ewy Chodakowskiej Co jeść na kolację, by schudnąć? Przekąski do 100 kcal - jabłko, orzechy, warzywa, nabiał 8 sekretów skutecznego detoksu według Ewy Chodakowskiej Sposoby oczyszczania organizmu z toksyn

Popularne w tym tygodniu:

Zdrowe sałatki na lunch do pracy poniżej 300 kalorii Co się stanie, kiedy przestaniesz jeść chleb? Odchudzający napój – działa, gdy śpisz 3 niskokaloryczne witaminowe koktajle Ewy Chodakowskiej Trzy kroki do sylwetki bez cellulitu. Wywiad z Joanną i Dariuszem Brzezińskimi 5 pomysłów na jednodniowy detoks Spali tłuszcz szybciej niż się spodziewasz Obwisła skóra na brzuchu nie będzie już problemem. Wystarczy 5 składników, aby ją ujędrnić Kupił jej za mały pierścionek. W ten sposób chciał zmusić ją do odchudzania Paulina schudła 14 kg. "Miałam dosyć ciągłych diet, efektów jo-jo i patrzenia w lustro ze smutkiem" Napój, który usprawnia procesy trawienne i hamuje apetyt Pomysły na wykorzystanie chia w menu na utratę wagi