5 Grzechów Głównych Podczas Odchudzania

Pewnie każdy z nas przeżył już kilka epizodów gdzie głównym celem ćwiczeń i zmian nawyków żywieniowych było odchudzenie naszego ciała. Niestety wiele z tych prób kończy się porażką przez brak świadomości, bądź też umiejętności zarządzania swymi potrzebami.

1. Zbyt mało snu — Brak snu powoduje zaburzenia równowagi poziomu dwóch hormonów Leptyny i Greliny. Hormony te odpowiadają za uczucie sytości. Gdy jesteśmy niewyspani stajemy się bardziej głodni. Dodatkowo podczas snu dochodzi do procesów regeneracyjnych, oraz spalania tkanki tłuszczowej. Wniosek ? Chcesz schudnąć ? Spij więcej !

2. Stres, oraz przetrenowanie - Kortyzol czyli inaczej mówiąc hormon stresu wpływa negatywnie na kształtowanie sylwetki. Z jednej strony działa katabolicznie na mięśnie, a jak wiadomo owe mięśnie są bardziej energochłonne niż tłuszcz. Aby unikać sytuacji z nadwyżką kortyzolu w organiźmie powinniśmy odpowiednio zaplanować sobie czas na odpoczynek, unikać niskokalorycznych diet, oraz odpowiednio dobrać trening pod nasze możliwości.

3.Źle zbilansowana dieta — Dieta to podstawa. Odpowiedni podaż energii zapewni nam siłę napędową podczas treningu, oraz przyspieszy nasz metabolizm. Dodatkowo energia dostarczana REGULARNIE w mniejszych posiłkach pozwoli nam nie gromadzić tkanki tłuszczowej na gorsze dni.

4.Zbyt mało wody w diecie — Oczywiście wody samej w sobie ! Często wypijamy ją z dużymi ilościami cukrów co nie jest dobrym rozwiązaniem. Woda jest niezbędna do utrzymania procesów przemiany materii. Usuwa toksyny i produkty przemiany materii z organizmu. Wspomaga odchudzanie gdyż wpływa na tak wiele procesów zachodzących w naszym ciele, że choćby drobne braki powodują mniej efektywną utratę kalorii w procesach metabolicznych.

5. Odpowiednia suplementacja — Przy codziennym szybkim życiu, nie sposób wszystkich ubytków witamin i minerałów uzyskać wyłącznie z jedzenia. Oczywiście warto wspomagać się dobrymi suplementami, które nie tylko wspomogą nasze odchudzanie, ale także zadbają o nasze lepsze samopoczucie. Polecam tutaj suplementy od Firmy Modify .

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Dieta a somatotyp — ektomorfik, mezomorfik, endomorfik Jak dopasować strój kąpielowy do sylwetki? Matcha – herbata, która pomaga w odchudzaniu Dieta dla osób zapracowanych 7 sekretów szczupłej sylwetki Oczyść swoj organizm, czyli kuracja cytrynowa Jak zrzucić brzuch? DIETA PALEO, czyli człowiek pierwotny powraca do łask Ile kawy powinniśmy pić, żeby schudnąć? Gotujesz czy kupujesz? Jak sobie poradzić z brakiem czasu na gotowanie? Gdy warzywa droższe niż złoto... Szczupła w każdym wieku — jak nie przytyć po 20., 30., 40. i 50.?