5 Grzechów Głównych Podczas Odchudzania

Pewnie każdy z nas przeżył już kilka epizodów gdzie głównym celem ćwiczeń i zmian nawyków żywieniowych było odchudzenie naszego ciała. Niestety wiele z tych prób kończy się porażką przez brak świadomości, bądź też umiejętności zarządzania swymi potrzebami.

1. Zbyt mało snu — Brak snu powoduje zaburzenia równowagi poziomu dwóch hormonów Leptyny i Greliny. Hormony te odpowiadają za uczucie sytości. Gdy jesteśmy niewyspani stajemy się bardziej głodni. Dodatkowo podczas snu dochodzi do procesów regeneracyjnych, oraz spalania tkanki tłuszczowej. Wniosek ? Chcesz schudnąć ? Spij więcej !

2. Stres, oraz przetrenowanie - Kortyzol czyli inaczej mówiąc hormon stresu wpływa negatywnie na kształtowanie sylwetki. Z jednej strony działa katabolicznie na mięśnie, a jak wiadomo owe mięśnie są bardziej energochłonne niż tłuszcz. Aby unikać sytuacji z nadwyżką kortyzolu w organiźmie powinniśmy odpowiednio zaplanować sobie czas na odpoczynek, unikać niskokalorycznych diet, oraz odpowiednio dobrać trening pod nasze możliwości.

3.Źle zbilansowana dieta — Dieta to podstawa. Odpowiedni podaż energii zapewni nam siłę napędową podczas treningu, oraz przyspieszy nasz metabolizm. Dodatkowo energia dostarczana REGULARNIE w mniejszych posiłkach pozwoli nam nie gromadzić tkanki tłuszczowej na gorsze dni.

4.Zbyt mało wody w diecie — Oczywiście wody samej w sobie ! Często wypijamy ją z dużymi ilościami cukrów co nie jest dobrym rozwiązaniem. Woda jest niezbędna do utrzymania procesów przemiany materii. Usuwa toksyny i produkty przemiany materii z organizmu. Wspomaga odchudzanie gdyż wpływa na tak wiele procesów zachodzących w naszym ciele, że choćby drobne braki powodują mniej efektywną utratę kalorii w procesach metabolicznych.

5. Odpowiednia suplementacja — Przy codziennym szybkim życiu, nie sposób wszystkich ubytków witamin i minerałów uzyskać wyłącznie z jedzenia. Oczywiście warto wspomagać się dobrymi suplementami, które nie tylko wspomogą nasze odchudzanie, ale także zadbają o nasze lepsze samopoczucie. Polecam tutaj suplementy od Firmy Modify .

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Pu-erh – właściwości, przygotowanie Kawa z awokado, która odchudza i podkręca metabolizm Sok oczyszczający wątrobę, którym należy rozpocząć odchudzanie 5 prostych wskazówek na utratę wagi dla świeżo upieczonych mam Problem z utrzymaniem diety? Mamy 6 skutecznych narzędzi rozwiązujących Wasz problem. Owsianka z nasionami chia - śniadanie na płaski brzuch Mąka z kasztana, spirulina, chlorella, młody jęczmień - czy na prawdę tego potrzebujesz by być fit? Schudła 11 kilogramów w 3 miesiące. Metamorfoza Barbary Michalskiej Ukryte kalorie Jaką wodę wybierać? Sól morska, pieprz czarny i cytryna - właściwości mikstury Pomysły na wykorzystanie chia w menu na utratę wagi