Strach przed porażką, a moc sprawcza marzeń

Strach przed porażką i wyśmianiem towarzyszy nam praktycznie od początku gdy ukształtujemy w naszej głowie pewien zestaw doświadczeń. Boimy się gdy jesteśmy niepewni konkretnych umiejętności, bądź czujemy że możemy wypaść na tle innych osób gorzej w nieznanym nam dotąd środowisku. Ale czy słusznie?

Udowodniono naukowo, że słowo potrafi dużo bardziej zranić niż ostre przedmioty, a rany są dużo głębsze bo dotykają naszego Ego. Ego jest niczym innym jak mechanizmem obronnym, które ma ochronić nas przed światem zewnętrznym. Ego to również fikcyjne wyobrażenia tworzące się w naszej głowie o nas samych. Jest tak mocno zakorzenione w naszej głowie, że boimy się konfrontować je z opinią innych, bo podświadomie czujemy, że może być zbudowane na piaskowym gruncie, który obsunie się pod naporem dużego ciężaru opinii.

Jak zmienić swoje życie?

Prawie 80 proc. ludzi ma problem z wyjściem ze strefy komfortu i próbowaniem nowych rzeczy, poznawaniem nowych ludzi, wychodzeniem z inicjatywą i stawaniem się liderem w grupie. Wyrażanie swojego odmiennego zdania jest KONFRONTACJĄ. Boimy się wyrażać swoje pragnienia, spełniać marzenia bo wiemy, że nie zawsze mamy pozytywne poparcie bliskich.

ZMIANY ZACHODZĄ GDY MAMY MOCNE PO CO?
Wiesz, podejmując się nowych wyzwań o których tak mocno myślałeś ważne by zadać sobie pytanie co ma to zmienić w Twoim życiu. Rozpisz sobie plusy i minusy, a każdą porażkę traktuj jako "wypróbowaną drogę do sukcesu która nie prowadzi do celu".

Powiadają, że bez praktyki nikt nie zostanie kompetentnym, więc im więcej razy odniesiemy porażkę i skonfrontujemy się ze strachem tym pewnie będziemy brać na swoje barki ciężar opinii. Nie bójmy się walczyć o nasze marzenia, bo nikt za nas życia nie przeżyje, a większość tych która odwodzi nas od marzeń to ci co nie mają odwagi spełniać swoich…

POWODZENIA !

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

15 wariantów wykroków na seksowne i szczupłe nogi Dlaczego nie powinniśmy rezygnować z rozgrzewki? Jak prawidłowo rozpocząć trening? Trening w 15 minut, który zrobisz wszędzie - zasady, ćwiczenia Co jeść po ćwiczeniach? 4 białkowe posiłki potreningowe Orgazm podczas ćwiczeń? To możliwe! Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu Trening - kiedy zaczyna się spalanie tłuszczu? Ile kalorii spalasz podczas seksu? 5 popularnych przekąsek po treningu, które tuczą Co jeść przed i po porannym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Trening, który pozwoli spalać kalorie przez 24 godziny Jak pozbyć się oponki z brzucha? Trening Ewy Chodakowskiej Ćwiczysz na trampolinie? To może się dla ciebie źle skończyć Najważniejsza rzecz, o której musisz pamiętać zanim zaczniesz ćwiczyć. Inaczej nie będzie efektów 5 powodów, dlaczego crossfit jest lepszy od tradycyjnych ćwiczeń na siłowni Co jeść przed i po popołudniowym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Domowe napoje izotoniczne. Przepisy Anny Lewandowskiej Trening bez wysiłku. Robi cuda z sylwetką (WIDEO) Kolejny Bieg po Nowe Życie już za nami. Zobaczyliśmy ludzi, który dostali drugą szansę Ćwiczenia na mięśnie brzucha (dziesięciominutówka) Brazylijskie pośladki – trening, dieta Niedziela na Bemowie pod znakiem 11. Biegu po Nowe Życie Trening fitness Izabel Goulart – najbardziej wysportowanej modelki świata Trening na lepszą kondycję i spalenie tkanki tłuszczowej (WIDEO)

Popularne w tym tygodniu:

[Warszawa] Przyjdź i sprawdź bezpłatnie czym jest trening funkcjonalny. Jak Dr Iliana Ramirez pomoże Ci pozbyć się stresu w zaledwie 5 minut.